İşe Alım Süreçleri

Aday portalına T.C. kimlik numaramı girdiğimde "Bu kimlik numarası ile daha önce sisteme kayıt olundu"  uyarısını alıyorum. Neden olabilir?

Aday portalımızda daha önce üyelik oluşturmuş olman nedeniyle böyle bir uyarı alıyor olabilirsin. Şifreni hatırlamıyorsan; Şifremi Unuttum alanından şifreni yenileyebilirsin. Şifre yenileme bağlantısının sana iletilebilmesi için e-posta adresi alanına sistemde kayıtlı olan e-posta adresini yazman gerekir. 

Aday portalında üyelik oluşturabilmem için aktivasyon kodu e-postası gelmedi. Ne yapmalıyım?

Gönderilen aktivasyon kodu e-postası "Gereksiz" "Önemsiz" "Spam" "Junk Mail" "Bulk Mail" gibi klasörlerine düşmüş olabilir. Öncelikle bu klasörleri kontrol etmeni öneririz.

Müfettiş Yardımcılığı / Uzman Yardımcılığı / Sistem Uzmanlığı / Veri Bilimci / Sistem Destek Uzmanlığı sınavları için yabancı dil belgesi zorunlu mu? Hangi yabancı dil belgeleri kabul ediliyor?

Sınavlarımızda sadece "Pozisyonlar" başlığı altında belirtilen yabancı dil sertifikaları kabul edilmektedir.
Müfettiş Yardımcılığı / Uzman Yardımcılığı / Sistem Uzmanlığı / Veri Bilimci / Sistem Destek Uzmanlığı sınavlarımızda yabancı dil belgesini henüz almamış olsan dahi sınava başvuru yapabilirsin. Ancak işe alım sürecinde yabancı dil belgeni mutlaka ibraz etmeni bekliyoruz.

İş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

İşe alımlarımızı yıla yaygın olarak açılan sınavlarla gerçekleştiriyoruz. Bu platforma üye olarak özgeçmiş bilgilerini doldurabilir ve koşullarını sağladığın ilanlara başvuru yapabilirsin. Ayrıca, açık pozisyonlarımızla ilgili sana ulaşabilmemiz için özgeçmiş bilgilerini güncel tutmanı tavsiye ederiz.

Başvurumun durumu ile ilgili yanıt alamadım, nasıl bilgi alabilirim?

Başvuru değerlendirme süreci tamamlandığında sonucunu Başvurduğum İlanlar başlığı altındaki Detaylı Bilgiler alanından takip edebilirsin.

TOEFL(IBT) belgemin aslını iletmem gerekiyor mu? Ekran görüntüsü yeterli mi?

TOEFL(IBT) belgesinin aslını işe alım sürecinin bir parçası olan evrak hazırlama aşamasında talep ediyoruz. Bununla birlikte eğer TOEFL(IBT) belgeni aldıysan işe alım sürecinin "Değerlendirme Merkezi" aşamasında ekran görüntüsünü iletebilirsin. TOEFL(IBT) sınavına yeni gireceksen 1239 kod numarasını belirterek sonuçlarının doğrudan Bankamıza iletilmesini sağlayabilirsin.

Mezun olduğum bölüm ilanda yer alan başvuru koşullarına uymuyor. Yine de bu ilana başvuru yapabilir miyim?

Bankamızda işe alımlar kurallarımız dahilinde ve ilanlarımızda yer alan başvuru koşullarına göre yapılmakta olup sadece bu koşulları sağlayan adaylarımız sınava davet edilmektedir.

Mezuniyet tarihim ilanda yer alan başvuru koşullarına uymuyor. Yine de bu ilana başvuru yapabilir miyim?

Bankamızda işe alımlar kurallarımız dahilinde ve ilanlarımızda yer alan başvuru koşullarına göre yapılmakta olup sadece bu koşulları sağlayan adaylarımız sınava davet edilmektedir.

Askerlik tecil tarihim ilanda yer alan başvuru koşullarına uymuyor. Yine de bu ilana başvuru yapabilir miyim?

Bankamızda işe alımlar kurallarımız dahilinde ve ilanlarımızda yer alan başvuru koşullarına göre yapılmakta olup sadece bu koşulları sağlayan adaylarımız sınava davet edilmektedir.

Doğum tarihim ilanda yer alan başvuru koşullarına uymuyor. Yine de bu ilana başvuru yapabilir miyim?

Bankamızda işe alımlar kurallarımız dahilinde ve ilanlarımızda yer alan başvuru koşullarına göre yapılmakta olup sadece bu koşulları sağlayan adaylarımız sınava davet edilmektedir.

İkamet adresim ilanda yer alan başvuru koşullarına uymuyor. Yine de sınavlara başvuru yapabilir miyim?

Bankamız işe alımları kurallarımız dahilinde ve sınav broşürlerinde yer alan başvuru koşullarımıza istinaden yapılmakta olup sadece koşulları sağlayan adaylarımız sınava davet edilmektedir.

Başvurularımı veya sınav sonuçlarımı nereden görebilirim? 

Başvuruna veya katılmış olduğun sınava ilişkin değerlendirmeler tamamlandıktan sonra adaylarımıza e-posta ile bilgilendirme yapıyoruz. Ayrıca, sonuçlarını Başvurduğum İlanlar başlığı altındaki Detaylı Bilgiler alanından takip edebilirsin.

Yabancı dil sertifikası olarak sadece TOEFL(IBT)'mı kabul ediliyor?

Kabul edilen yabancı dil sertifikalarını Pozisyonlar başlığı altında pozisyon özelinde inceleyebilirsin.

Özgeçmişimi nasıl iletebilirim?

Bu platforma üye olarak özgeçmiş bilgilerini doldurabilirsin. Bankamız uygulamaları gereği e-posta ve diğer yöntemlerle özgeçmiş kabul edemiyoruz.

İş Bankası'nda nasıl çalışabilirim?

İşe Alımlarımız, Bankamız ihtiyaçları doğrultusunda açılan sınavlarla yapılmaktadır. Bu platforma üye olarak özgeçmiş bilgilerini doldurabilir ve koşullarını taşıdığın sınavlara başvurabilirsin. Ayrıca, açık pozisyonlarımızla ilgili sana ulaşabilmemiz için özgeçmiş bilgilerini güncel tutmanı tavsiye ederiz.

İşe alım sınavları ne zaman açılır?

Yıla yaygın olarak açılan sınavlarla aramıza sürekli yeni ekip arkadaşlarımız katılıyor. Bu platforma üye olarak özgeçmiş bilgilerini doldurabilir ve koşullarını taşıdığın sınavlara başvuru yapabilirsin. İşe alım ilanlarımızı ana sayfadan inceleyebilir veya Bankamız sosyal medya hesaplarından takip edebilirsin.

Mesleki Eğitim(Lise Stajı)

Mesleki eğitim (Lise Stajı) başvurusu yapmak istiyorum nereden başvurabilirim? 

Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe Elemanlığı, Finans ve Borsa Hizmetleri Elemanlığı, Dış Ticaret, Satış Elemanlığı ve Sigortacılık alanlarından birinde öğrenim görüyorsan ikametgah adresine en yakın İş Bankası Şubelerimizden, Bilişim Teknolojileri alanında öğrenim görüyorsan "ikyb-YardimMasasi@isbank.com.tr" mail adresi üzerinden başvuruda bulunabilirsin.

Kaçıncı sınıfta okuyan öğrenciler mesleki eğitim (Lise Stajı) başvurusu yapabilir?

Lise son sınıf öğrencilerinin mesleki eğitim (Lise Stajı) başvuruları kabul edilmektedir.

Hangi alan/bölümlerde okuyan öğrenciler mesleki eğitim (Lise Stajı) başvurusu yapabilir?

Ticaret Meslek Liselerinin, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin ve Çok Programlı Liselerin; Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe Elemanlığı, Finans ve Borsa Hizmetleri Elemanlığı, Dış Ticaret, Satış Elemanlığı ve Sigortacılık ile Bilişim Teknolojilerinde okuyan öğrenciler mesleki eğitim (Lise Stajı) başvurusu yapabilir.

Genel Sağlık Sigortası zorunlu mudur?

Staj sürecin boyunca sigorta yükümlülüğünün okulun tarafından karşılanması zorunludur. Okulun tarafından sigorta bildirimi yapılmamış öğrencilerimizi maalesef staja kabul edemiyoruz.

Mesleki eğitim (Lise Stajı) süresi nedir?

Mesleki eğitim ders yılı başında başlar, ders yılı sonunda biter. Haftada üç gün Bankamızda beceri eğitimi, iki gün ise okulda veya eğitim biriminde teorik eğitim yapılması esastır.

Üniversite Kariyer Etkinlikleri

Kariyer kulübümüzün etkinliğinde yer almanızı istiyoruz.

Tüm kariyer etkinliklerinde yer alma taleplerini, yıllık planlamalar doğrultusundaİnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü olarak  değerlendiriyoruz. Talebini İletişim Formunu kullanarak iletmen halinde kulübün veya topluluğunla iletişime geçebiliriz.

Etkinliğimizde konuşmacı olarak yer almanızı istiyoruz.

Tüm kariyer etkinliklerinde yer alma taleplerini, yıllık planlamalar doğrultusunda İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü olarak değerlendiriyoruz. Talebini İletişim Formunu kullanarak iletmen halinde kulübün veya topluluğunla iletişime geçebiliriz.

Kariyer etkinliklerinizi nereden takip edebilirim? 

Yıl içinde çok sayıda etkinlik gerçekleştiriyoruz. Etkinliklerimizi ETKİNLİKLER sayfamızdan, Türkiye İş Bankası | LinkedIn hesabından, Toptalent.co | Türkiye İş Bankası ve Talentopia | Hayalindeki Kariyer için İlk Durağın adreslerinden takip edebilirsin.

Üniversite Stajı / Yarı Zamanlı Çalışma

Staj başvurusu yapmak istiyorum.

Lisans 3 veya 4. sınıfta okuyorsan yaz stajı programımız MasterClass için bu platforma üye olarak özgeçmiş bilgilerini doldurabilirsin. MasterClass Staj Programı ilanlarımızı ana sayfadan, Türkiye İş Bankası Linkedln hesabından, Toptalent.co | Türkiye İş Bankası ve Talentopia | Hayalindeki Kariyer için İlk Durağın adreslerinden takip edebilirsin.

Yarı zamanlı (Part-time) çalışmak istiyorum.

Bankamızda üniversite öğrencileri ya da mezunlarının yarı zamanlı çalışmasına yönelik bir uygulama bulunmamaktadır.

Öğrenci gelişim programlarına başvurmak istiyorum.

Gelişim programlarımıza başvuru ilanları yılın belirli dönemlerinde açılıyor. Bu platforma üye olarak özgeçmiş bilgilerini doldurabilir, gelişim programı ilanlarımızı ana sayfadan, Türkiye İş Bankası | LinkedInhesabından, Toptalent.co | Türkiye İş Bankası ve Talentopia | Hayalindeki Kariyer için İlk Durağın adreslerinden takip edebilirsin. 

Diğer İnsan Kaynakları Süreçleri

Diğer İnsan Kaynakları süreçleri ile ilgili soruları mı nasıl iletebilirim?

İşe alım, staj ve üniversite kariyer etkinlikleri dışında kalan tüm sorularını iletişim formunu kullanarak bize iletebilirsin.