MasterClass Staj Programı

Tüm Stajlar >

MasterClass Staj Programı, İş Bankası’nı ve bankacılığa ilişkin farklı iş alanlarını yakından tanımana, iş hayatında katkı sağlayacak eğitimler almana, profesyonellerle çalışarak projeleri üstlenmene olanak sağlayan ve gerçek bir iş deneyimi sunan 30 iş günü süreli yaz staj programıdır.

PROGRAM TANIMI

MasterClass Staj programı yaz aylarında Genel Müdürlük, Hukuk Müşavirliği ve Bilgi Teknolojileri alanında 30 iş günü sürmekte, Levent ve Tuzla’da bulunan genel merkezlerimizde yürütülmektedir. Bu süreç içerisinde katılımcılarımız mesleki ve kişisel gelişim konularında sınıf eğitimlere katılabilecek, geleneksel çalışma yöntemi, çevik çalışma modeli ve RPA çalışmalarıyla ilgili deneyim sahibi olma fırsatı yakalayacaklardır. Bankanın iş ailelerini yakından tanıma, proje sunumu ve yöneticilerden geri bildirimler alma fırsatı yakalayan stajyerlerimiz programın bitmesinin ardından Bankanın düzenleyeceği çeşitli atölyelere ve etkinliklere katılma fırsatı bulacaklardır.

Genel Müdürlük Stajı
Bilgi Teknolojileri Stajı
Hukuk Müşavirliği Stajı

BAŞVURU KOŞULLARI

Uyruk

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Sınıf

Lisans 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak.

Bölüm

Genel Müdürlük stajı için tabloda yer alan bölümlerde, Bilgi Teknolojileri stajı için Mühendislik, Matematik ve İstatistik bölümlerinde, Hukuk Müşavirliği stajı için Hukuk Fakültesi'nde okuyor olmak.

Yabancı Dil

İyi seviyede İngilizce biliyor olmak.

Sosyal Güvenlik

SGK yükümlülüğünün okul tarafından karşılanıyor olması.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Başvuru

Başvuruların alınması ve ön değerlendirme sürecidir. Başvurun uygun bulunduğu takdirde sınav daveti başvuru bilgilerinde belirttiğin e-posta adresine gönderilecektir.

Genel Yetenek Sınavı

Bu aşamada sayısal ve sözel yetkinliklerinin ölçüleceği bir teste dahil olacaksın.

İngilizce Sınavı

İngilizce dil bilgisi seviyesini ölçmek üzere online İngilizce testine katılacaksın.

Video Aşaması

Yaptığın çalışmaları anlattığın bir video kaydı gerçekleştireceksin.

Online Mülakat

İnsan Kaynakları yöneticileri ile geçmişte yaptığın işlere, sergilediğin davranışlara ve aldığın sorumluluklara dayalı kanıtlardan yola çıkarak, gelecekteki performansının ölçümlenmeye çalışıldığı yetkinlik bazlı görüşmeye katılacaksın.

Teklif ve Onay

Önceki tüm aşamaları başarıyla tamamladıysan seni programa davet ediyoruz ve sürecin bir parçası olan belge hazırlama aşamasına yönlendiriyoruz.

DİĞER BİLGİLER

Program Başvuru Süreci

MasterClass Staj Programı için başvuru ilanlarını yılın belirli dönemlerinde açıyoruz. Başvuru ilanlarını kaçırmamak için bu platforma üye olarak özgeçmiş bilgilerin doldurabilir, ana sayfadan ilanlarımızı ve Türkiye İş Bankası Linkedln hesabını takip edebilirsin.

Program Detayları

MasterClass Staj Programı her yıl yaz aylarında gerçekleştirilen, içinde eğitimler, atölyeler barındıran, stajyerlerin farklı iş birimlerinde görev yaptığı, iş süreçlerini gözlemleme ve dahil olma fırsatı yakaladığı lisans üniversite öğrencilerine yönelik 30 iş gün süreli staj programıdır.

Program kapsamında katılımcıların belirtilen tarihler arasında devamsızlık yapmadan stajı tamamlamaları beklenir. 

Önceki dönem MasterClass stajyerlerimizin deneyimlerini buradan izleyebilirsin.

Program Neler Sunuyor?

> 30 iş günü süreli yasal staj ve staj ücreti,

> Projelerle iş hayatına hazırlanmayı,

> İş Bankası'nı yakından tanımayı ve iş ağını oluşturmaya başlamayı,

> Mesleki ve kişisel gelişim konularında eğitim ve vaka çalışmalarına katılmayı,

> Çevik çalışma modeli ile ilgili bilgi sahibi olmayı ve deneyimlemeyi,

> Bankacılığın iş süreçlerini yakından tanımayı, ekiplerle birlikte proje yapmayı ve ilgili yöneticilerden geri bildirim alma fırsatını,

> Staj programı bittikten sonra da Bankamızın düzenleyeceği çeşitli atölye ve etkinliklere katılma fırsatını,

> Program sonunda katılım sertifikası almayı.